بلاگ

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ برای مدیران عامل و صاحبان مشاغلی که می‌خواهند خود و شرکت‌هایشان را ارتقا دهند به یک روش رایج و مهم تبدیل شده است. با این حال، بسیاری از رهبران کسب‌و‌کار به درستی درک نمی‌کنند که کوچینگ در واقع چیست. به طور خلاصه، بیزینس کوچینگ یک رابطه مشترک بین صاحب یا مدیر‌عامل کسب‌و‌کار و یک مربی حرفه‌ای است که هدف آن توسعه استراتژیک یک کسب‌و‌کار موفق است. و مربی کسب و کار چه می کند نقش یک مربی به طور کلی،اصلی‌ترین نقش یک بیزینس کوچ این است که به شما کمک کند چشم‌اندازی برای کسب‌و‌کار خود طراحی کنید که با ارزش‌های شما و اهدافی که برای زندگی خود دارید هماهنگ باشد. با دردست داشتن این چشم‌انداز، آنها راهنمایی، پشتیبانی و مسئولیت پذیری لازم برای تعیین و حرکت در اهداف خود را در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که کسب‌و‌کار خود را از جایی که هست به جایی که می خواهید ببرید.  
مطالعه کنید: کوچینگ چیست و برای چه کسانی مناسب است؟
 

چرا به بیزینس کوچینگ نیاز دارید؟

استخدام یک بیزینس کوچ به معنای استخدام یک مشاور کم‌توان یا یک مشاور خاص صنعت نیست که وارد شود و تجارت شما را تعمیر کند. افراد زیادی وجود دارند که خود را مربی کسب‌و‌کار می‌نامند که هیچ گونه اعتبار حرفه‌ای یا انجمن واقعی ندارند. دشوار است که بدانیم به چه کسی باید اعتماد کرد – نه صرفاً وقتی صحبت از روش یا کیفیت آموزش آنها می‌شود، بلکه از نظر رویکرد آنها به تجارت و زندگی. به طور کلی کار با یک فرد متخصص در بیزینس کوچینگ یک تعامل عمیقا شخصی است. و در برخی سطوح، شما در حال خرید آنها هستید که چه کسانی هستند و چرا آنها کاری را که انجام می دهند .

مربیگری کسب‌وکار یک مشارکت قابل اعتماد است

بیزینس کوچینگ مشاوره ودرمان نیست. یکی از تصورات غلط رایج این است که مربیان کسب‌و‌کار بیشتر شبیه مشاور عمل می‌کنند و کار توسعه کسب‌و‌کار شما را برای شما انجام می‌دهند، آنها این کار را نمی‌کنند. بیزینس کوچ‌ها به تعیین جهت، و ارائه بازخورد، ابزار، راهنمایی و دیدگاه کمک می‌کنند. آنها همچنین یک عامل مسئولیت‌پذیری هستند، چیزی که به نظرما خیلی مهم است واکثر صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند،فردی است که به آنها کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانند. یک بیزینس کوچ خوب به سادگی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید یا بدون بازخورد گوش دهید. یک مربی خوب کسب‌و‌کار کسی است که می‌توانید به او اعتماد کنید، کسی که توانایی تشخیص مسائل خاص و سیستماتیک در کسب‌و‌کار شما را دارد و می داند که شما باید خودتان راه حل‌ها را پیاده سازی کنید تا به نتایج واقعی برسید. شنونده خوب بودن و باهوش بودن در مورد تجارت از ویژگی‌های کلیدی هر بیزینس کوچ است. آنها نمی‌توانند به شما کمک کنند مگر اینکه دانش این را داشته باشند که چه چیزی میتواند به توسعه و رشد کسب‌و‌کار شما کمک کند و یک تجارت عالی را عالی‌تر می‌کند. بیزینس کوچ‌ها برای اینکه واقعاً یک شریک عالی باشند، باید به مردم اهمیت دهند وبتوانند بفهمند که چرا صاحب کسب‌و‌کاردر وهله اول وارد این تجارت شده است.  
مطالعه کنید: 10 دلیل برای اینکه شما به یک بیزینس کوچ نیاز دارید
  بیزینس کوچ‌های بزرگ خیلی صبور هستند. وظیفه آنها این است که به شما کمک کنند تا مشخص کنید چه اتفاقی باید بیفتد. اما آنها منتظر هستند تا شما این اقدامات را انجام دهید. البته پای شما را روی آتش اهدافتان نگه می‌دارند. یک مربی بزرگ بر اساس یک قانون زندگی می‌کند: که شما تنها کسی هستید که توانایی رشد و توسعه کسب‌و‌کار خود را دارید

کنجکاوی و شجاعت در بیزینس کوچینگ

یک کوچ بزرگ باید از کنجکاوی و شجاعت بالایی برخوردارباشد. آنها از کنجکاوی خود استفاده می‌کنند تا به هر گوشه از کسب‌و‌کار شما نگاه کنند تا دلیل اصلی گیرافتادن یا راکد ماندن کارها را بیابند. یک مربی بزرگ سوالات درست را در لحظات مناسب می پرسد. کاری که فقط در صورت داشتن آموزش و تجربه می‌تواند انجام دهد. و یک بیزینس کوچ بزرگ شجاعت این را دارد که با شما صادق باشد. آنها می‌دانند که شما باید حقیقت را بشنوید (حتی اگر کمی نیش بزند)، یا باید قبل از اینکه وارد عمل شوید، مکث کنید و فکر کنید. اگر بیزینس کوچینگ بتواند این عناصر کار شما را با هم جمع کند، رهبربهتری خواهید شد و تاثیر استفاده از بیزینس کوچ را در کسب‌و‌کار خود خواهید دید. در روشی که کسب‌و‌کار شما شروع به تثبیت، رشد و نزدیک شدن به چشم‌انداز شما می‌کند، تأثیر آن را در نحوه حضور کارکنان خود در محل کار خواهید دید و تأثیر آن را در نتیجه، در حفظ مشتری و نحوه تغییر کارتان در کسب‌و‌کار خواهید دید.  
کوچینگ را یاد بگیرید: کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ
 

چرا به بیزینس کوچ نیاز دارید؟

هدف شما برای استفاده از علم بیزینس کوچینگ این است که نقشه راه شفاف و روشنی برای رسیدن به هدف کسب‌و‌کار خود داشته باشید. برای انجام این کار، به یک برنامه ساختاریافته نیاز دارید که طبق آن اقدام کنید. اگر مربی شما برنامه‌ای برای چگونگی کمک به شما در ساختن هر یک از سیستم‌ها و استراتژی‌هایی که شما و کسب‌و‌کارتان نیاز دارید ارائه نمی‌دهد. احتمالاً شکاف‌های مهمی در سیستم کسب‌و‌کار خود ایجاد خواهید کرد. یک مربی خوب برنامه اثبات شده ای دارد که پشت آن ایستاده و آماده اجرای آن است.  

به ما اعتماد کنید

  ما در مرکز توسعه کسب‌وکار دکتر سامان خردمند مهر به کوچینگ از طریق یک ضرب المثل نگاه می کنیم:

«به یک مرد ماهی بدهید تا یک روز بخورد. به یک مرد ماهیگیری را بیاموز تا یک عمر غذا بخورد.»

یک بیزینس کوچ بزرگ می داند که با گذشت زمان، کمتر و کمتر به آنها نیاز خواهید داشت. هدف آنها این است که ابزار مناسبی را در اختیار شما قرار دهند تا تئوری خود را عملی کنید. و به شما نشان دهند که چگونه آنچه را که امروز به کمک آنها نیاز داشتید، برای خود انجام دهید. مهارت‌هایی برای تشخیص و تشخیص نیازهای بعدی کسب‌و‌کار شما‌ مانند هر رابطه حمایتی خوب، کمی پارادوکس است: هرچه بیشتر به شما کمک کنند، کمتر به آنها نیاز دارید. یک کوچ بزرگ این را می‌داند و تظاهر نمی‌کند که رابطه مالی خود را با شما دست نخورده نگه دارد. پیدا کردن یک کوچ فرآیند بسیار ذهنی است که به عوامل متعددی بستگی دارد و اینکه هر کدام چقدر با اولویت‌های شما همسو هستند. بیزینس کوچینگ توانایی فوق‌العاده‌ای دارد. اما مهمتر از همه، آنها داشتن یک کوچ قابل اعتماد هستند که واقعاً به موفقیت شما و موفقیت کسب‌وکارتان اهمیت می‌دهند. آنها می‌دانند که این دو به طور جدایی ناپذیری به هم مرتبط هستند، و این شراکتی است که در آن همه برنده می‌شوند. اگر آماده‌اید ببینید کار با یک بیزینس کوچ چگونه است، از طریق فرم ثبت درخواست خدمات کوچینگ، درخواست خودتان را به صورت کاملا رایگان ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه توسعه کسب‌وکار دکتر سامان خردمند مهر جهت برگذاری جلسات کوچینگ هماهنگی‌ّای لازم را انجام دهند. همچنین می‌توانید کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ را تهیه کنید.

اشتراک گذاری محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

بایگانی‌ها