تهران ایران
+989120823416

کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ

کتاب‌های زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند زندگی شما را تغییر می‌دهند ولی کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ متفاوت است. کوچینگ ممکن است تنها چیزی باشد که در واقع این وعده را برآورده می‌کند, چون کوچینک بر آینده و رشد شما تمرکز دارد نه اینکه در گذشته چه اتفاقی افتاده است.

یکی از دوستانم در سال‌های گذشته آمادگی این را داشت که کارش را رها کند ولی به طور موقت به استراحت رفت. دو ماه بعد از بازگشت از مرخصی، استرس و ناراحتی شدیدی داشت. او اعتماد به نفس خود را از دست داده بود. خوشبختانه در آن زمان او برای خودش و تیم کاری که داشت یک کوچ استخدام کرد.

کوچ به او کمک کرد تا بیاموزد خود را کمی انعطاف‌پذیر کند و روی مهمترین موضوع در مسیر خود تمرکز کند. در عرض چند ماه، او به خوبی توانست به شایستگی و توانایی خود بازگردد. او به جای تبدیل شدن به یک انسان با آمار رشد منفی، اهداف توسعه شغلی را برای آینده خود تعیین کرد و قدم بر مسیر توسعه و رشد گذاشت.

این روزها من داستان‌هایی را می‌شنوم که چگونه کوچ‌ها به مردم کمک کرده‌اند که همیشه درراه‌های بزرگ و کوچک تغییر کنند.نشان داده شده است که کوچینگ تأثیر مثبت و قدرتمندی بر اعتماد به نفس، سلامتی و عملکرد کاری دارد. هنگامی که یک مدیر از تکنیک‌های کوچینگ حرفه‌ای استفاده می‌کند، اعضای تیم آنها نیز از راهنمایی، توسعه رهبری و فرهنگ کوچینگ که مدیر به سازمان بازگردانده است، بهره مندمی‌شوند.

یکی از بزرگترین دغدغه های من در این روزها این است که انسان‌های بیشتری از بودن چنین علم فوق‌العاده موثری در رشد و توسعه خودشان اطلاع داشته باشند و بتوانند به صورت خیلی ساده و روان از این تکنیک‌ها در زندگی شخصی و کاری خود استفاده کنند . در حال حاضر کوچینگ به عنوان یه روش بسیار موثر برای کمک به سایر افراد برای پیشرفت و موفقیت در شغل و زندگی خود شناخته می‌شود .


با مطالعه بسیار مفید و جذاب کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ به سرعت یک دید کلی خوب از اصول کوچینگ به دست خواهید آورد . کتاب توسعه مهارت های کوچینگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با شیوه ای بسیار روان شما را با علم نوین کوچینگ و همچنین تکنیک‌های اجرایی این علم در روابط با انسان‌ها چه در زندگی شخصی و چه در کسب‌وکار و سازمان خودتان به خوبی آشنا می‌کند و امیدوارم تاثیر مثبتی در روند رشد و توسعه شما داشته باشد.


من به عنوان عضو کوچکی از دنیای کوچینگ در ترجمه این کتاب سعی کردم به صورت کاملا کاربردی و شفاف شما را با تمامی ابعاد این علم جذاب آشنا کنم و امیدوارم تنایج موثری در زندگی کاری و شغلی شما گذاشته باشم.

کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ برای چه افرادی مناسب است؟

  • کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ برای افرادی همچون:
  • دانشجویان کوچینگ
  • کوچ‌های صلاحیت دار
  • افرادی که علاقه‌مند به فراگیری کوچینگ هستند
  • و تمامی انسان‌هایی که به رشد و بهتر شدن روابط خود اهمیت می‌دهند

نظرات برخی از بزرگترین کوچ‌های دنیا در مورد کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ

ادا باتیستا
کوچ اجرایی، سان فرانسیسکو (کالیفرنیا)
بیشتر بخوانید
کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ مقدمه‌ای برجسته برای طیف گسترده‌ای از ابزارها و روشهای کوچینگ است. چه رهبري باشيد كه به دنبال اتخاذ رويكرد کوچینگ در مديريت است، چه يك کوچ مشتاق كه فعاليت خود را ايجاد كند، چه يك کوچ با تجربه كه به دنبال بروزكردن جعبه ابزار خود است، اين کتاب منبع فوق‌العاده مفیدی برای شماست.
الونا هلاتشویو
مدرس کارشناسی ارشد در مدیریت کسب‌وکار و کوچینگ اجرایی
بیشتر بخوانید
اگر می‌خواهید مهارت‌های کوچینگ خود را توسعه دهید، این کتاب برای شماست، این یک کلاس آموزشی در کتابخانه شما است! ادغام (چه، چرا و چگونه) به طرز ماهرانه‌ای با مثال‌های عملی و بینش کوچ‌های با تجربه جهانی انجام می‌شود. من به شما این کتاب را توصیه می‌کنم، زیرا کتاب دیگری در بازار وجود ندارد که تعادل بین تئوری و عمل را به این روش حفظ کند!»
دکتر امی استابلر
مدرس ارشد، توسعه رهبری و آینده سازمان، مدرسه بازرگانی دانشگاه نیوکاسل
بیشتر بخوانید
کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ راهنمای جامع و جدیدی را برای کوچ‌ها و مدرسان کوچینگ فراهم می‌کند. این موارد شامل تمرین‌هایی قابل دسترس و مطالعات موردی است که رشد مهارت‌های کوچینگ را زنده نگه می‌دارد.
دکتر لورنزو تودورو
کوچ اجرایی و مدرس رفتار سازمانی (UCL MBA)، دانشکده مدیریت UCL (کالج دانشگاهی لندن)
بیشتر بخوانید
این کتاب مروری مختصر و مفید از کوچینگ برای کسانی که تمایل به یادگیری وتمرین اصول اولیه مهارت‌های کوچینگ دارند، می‌تواند مفید باشد.
دکتر الکساندرا مورگان
کوچ ارشد اجرایی و رهبر قسمت گواهینامه تحصیلات تکمیلی در کوچینگ حرف‌های، مدرسه بازرگانی لسستر کاستل (دانشگاه DE MONTFORT)
بیشتر بخوانید
کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ، کتابیست جامع که به آسانی در دسترس کوچ‌ها یا دانشجویان کوچینگ قرار گرفته، شامل تمرین‌های مفید، مدل‌ها و رویکردهای کلیدی کوچینگ است، همچنین برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند بدانند کوچینگ چیست و چگونه کار می‌کند، می‌تواند مفید باشد.
قبل
بعدی

مقدمه کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ

به یک مقدمه کوتاه درباره‌ی کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ، خوش آمدید!

آیا در حال آموزش برای تبدیل شدن به یک کوچ حرفه‌ای هستید؟ آیا می‌خواهید مهارت‌های کوچینگ خود را تقویت کنید تا کوچ یا رهبر بهتری شوید؟ آیا می‌خواهید در مورد نحوه عملکرد کوچینگ برای کمک به بهبود زندگی دیگران بیشتر بدانید؟ اگر این سوالات در ذهن شما ایجاد شده، پس این کتاب مناسب شماست!

در حال حاضر کوچینگ به عنوان یک روش بسیار مؤثر برای کمک به سایر افراد برای پیشرفت و موفقیت در شغل و زندگی خود شناخته شده است. با مطالب این کتاب، به سرعت یک دید کلی خوب از اصول کوچینگ به دست خواهید آورد. این کتاب شما را با یافته‌های کلیدی حاصل از تحقیقات کوچینگ و همچنین روش‌ها و ابزارهای اصلی که کوچ‌ها در تمرین روزانه خود استفاده می‌کنند آشنا می‌کند.

در تمام این کتاب، بیش از 200 سوال قدرتمند کوچینگ را خواهید یافت که می‌توانید به سرعت از آنها استفاده کنید. همچنین چندین تمرین برای توسعه مهارت‌های کوچینگ خود و بینش عمیق در مورد آنچه کوچ‌های با تجربه انجام می‌دهند را خواهید آموخت.

بنابراین، در مدت زمان کوتاهی، دانش پایه‌ای محکمی از نحوه عملکرد کوچینگ به دست خواهید آورد. در عین حال، می‌توانید از این کتاب به عنوان راهنمای عملی برای توسعه مهارت‌های کوچینگ خود نیز استفاده کنید.

مهارت‌ها برای تبدیل شدن به یک مدیر یا رهبر بهتر تیم و همچنین برای کمک به همکاران و دوستان خود در هنگام مواجهه با موقعیت‌های چالش برانگیز یا آماده‌سازی خود برای ارائه خدمات کوچینگ حرفه‌ای به افراد و سازمان‌ها می‌توانید از این‌ها استفاده کنید. اگرچه ما بر روی کوچینگ در محیط کار تمرکز خواهیم کرد، اما شما همچنین می‌توانید از بسیاری از رویکردهایی که در این کتاب ارائه شده است در زمینه‌های دیگر نیز استفاده کنید، مانند زمانی که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما در فکر کردن به مسائل دشوار نیاز به حمایت دارد.

در اینجا مروری کوتاه خواهیم داشت بر آنچه در پنج فصل این کتاب خواهید آموخت:

پس از خواندن فصل 1

(کوچینگ چیست؟) متوجه خواهیدشدکه کوچینگ چیست، چه تفاوتی با سایر فعالیت‌های رشدی دارد؟ چه تأثیرات و نتایجی دارد؟ کوچ‌های حرف‌های چه می‌کنند؟ و برای مؤثر بودن کوچینگ چه چیزی لازم است؟

در فصل 2

(مکالمات موثر کوچینگ) یاد خواهید گرفت که چگونه با کمک برخی از پرکاربردترین چارچوب‌های کوچینگ، یک مکالمه کوچینگ مؤثر را به روشی هدفمند و راه حل محور انجام دهید. بسیاری از سوالات قدرتمند کوچینگ نیز در این فصل گنجانده شده است.

در فصل 3

(فرایند کوچینگ) شما یک نمای کلی از کارهایی که کوچ‌های حرف‌های در تمام مراحل یک فرآیند کوچینگ انجام می‌دهند به دست خواهید آورد (از جمله ایجاد رابطه با مراجع و سازمان او، برگزاری جلسات کوچینگ، بررسی پیشرفت و ارزیابی فرایند کوچینگ)

در فصل 4

(مهارت‌های اساسی کوچینگ) به شما کمک می‌کند تا برخی از مهمترین مهارت‌های کوچینگ از جمله سوالات قدرتمند، گوش دادن فعال، جمع بندی و ارائه بازخورد سازنده را بیاموزید. همچنین مطالبی را در مورد نحوه برخورد کوچ با مراجع در موقعیت‌های عاطفی دشوار را خواهید آموخت.

در نهایت فصل 5

(ابزارهای کوچینگ) طیف وسیعی از ابزارهای مفید برای کوچ‌ها را معرفی می‌کند، از جمله ابزارهایی برای افزایش خودآگاهی کوچ، ابزارهای هدفگذاری، ابزارهایی برای قالب‌بندی مجدد یک مشکل، و ابزارهایی برای حمایت از تغییر رفتار مراجعین.


پنج فصل این کتاب در مجموع، مروری فشرده و در عین حال جامع از علم و هنر کوچینگ را در اختیار شما قرار می‌دهد. مهمتر از همه، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌هایی را به دست آورید که شما را قادر میسازد به طور مؤثر دیگران را کوچ کنید.

  • (صحبت کردن با شما واقعاً به من کمک کرد تا این مشکل را حل کنم)
  • (از شما برای این مکالمه بسیار مفید متشکرم، اکنون می‌دانم که فردا چه کاری را خواهم کرد!)
  • (به لطف حمایت ارزشمند شما، من توانستم موفق شوم!)

دریافت چنین بازخوردی و دیدن رشد و شکوفایی افراد دیگر در نتیجه مکالمات کوچینگی شما با آنها می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. امیدوارم وقتی با کمک این کتاب مهارت‌های کوچینگ خود را توسعه می‌دهید، تجربیات مفیدی مانند این را نیز داشته باشید!

جهت خرید کتاب توسعه مهارت‌های کوچینگ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

لینک اصلی کتاب از سایت آمازون : Developing Coaching Skills